Otvara se Moravski koridor
Nova deonica Moravskog koridora od petlje Adrani do nove petlje Preljina nakon današnjeg svečanog puštanja u rad biće puštena za saobraćaj u subotu, 27. juna, u 9 časova. Reč je o deonici dugoj 29 kilometar, na kojoj će se saobraćaj odvijati u punom profilu. Moravski koridor, ukupne dužine oko 112 kilometara, jedan je od najznačajnijih infrastrukturnih projekata u zemlji. Njegovim završetkom biće povezani Koridor 10 kod Pojata i auto-put „Miloš Veliki“ kod Preljine, čime će se dodatno umrežiti Čačak, Kraljevo, Vrnjačka Banja, Trstenik, Kruševac, Stalać i Ćićevac. Ovaj auto-put najavljen je i kao prvi digitalni, odnosno „pametni“ auto-put u Srbiji. Trasa je projektovana sa savremenom optičkom infrastrukturom, digitalnom signalizacijom i sistemima koji vozačima omogućavaju pravovremene informacije o stanju na putu, gužvama, vremenskim uslovima i eventualnim upozorenjima.
Kakva je tvoja reakcija?
Sviđa mi se
0
Ne sviđa mi se
0
Volim ovo
0
Smešno
0
Oduševljen sam
0
Tužan sam
0
Ljut sam
0


Komentari (0)