Otvara se Moravski koridor

Jun 26, 2026 - 12:53
0 2
Otvara se Moravski koridor
Otvara se Moravski koridor

Nova deonica Moravskog koridora od petlje Adrani do nove petlje Preljina nakon današnjeg svečanog puštanja u rad biće puštena za saobraćaj u subotu, 27. juna, u 9 časova. Reč je o deonici dugoj 29 kilometar, na kojoj će se saobraćaj odvijati u punom profilu. Moravski koridor, ukupne dužine oko 112 kilometara, jedan je od najznačajnijih infrastrukturnih projekata u zemlji. Njegovim završetkom biće povezani Koridor 10 kod Pojata i auto-put „Miloš Veliki“ kod Preljine, čime će se dodatno umrežiti Čačak, Kraljevo, Vrnjačka Banja, Trstenik, Kruševac, Stalać i Ćićevac. Ovaj auto-put najavljen je i kao prvi digitalni, odnosno „pametni“ auto-put u Srbiji. Trasa je projektovana sa savremenom optičkom infrastrukturom, digitalnom signalizacijom i sistemima koji vozačima omogućavaju pravovremene informacije o stanju na putu, gužvama, vremenskim uslovima i eventualnim upozorenjima.

Kakva je tvoja reakcija?

Sviđa mi se Sviđa mi se 0
Ne sviđa mi se Ne sviđa mi se 0
Volim ovo Volim ovo 0
Smešno Smešno 0
Oduševljen sam Oduševljen sam 0
Tužan sam Tužan sam 0
Ljut sam Ljut sam 0

Komentari (0)

User