Skip to main content

Šapčani preko peteraca do trećeg mesta: Vaterpolisti Šapca bolji od Crvene zvezde i izborili kvalifikacije za Ligu šampiona

Šapčani preko peteraca do trećeg mesta: Vaterpolisti Šapca bolji od Crvene zvezde i izborili kvalifikacije za Ligu…

PETERCI su se posrećili vaterpolistima Šapca. „Čivijaši“ su u revanš meču razigravanja za treće mesto u Beogradu uspeli da odbrane 11:9 iz prvog meča, jer su na bazenu SC „25.maj – Milan Gale Muškatirović“ uspeli da odole favorizovanoj Crvenoj zvezdi – 15:15 (4:3, 4:4, 2:3, 1:3 – 4:2).Šapčani će tako igrati u kvalifikacijama za Ligu šampiona, a crveno-beli u Evrokupu.

Foto arhiva VN Gosti su u prvom poluvremenu diktirali ritam, vodili i sa dva gola razlike, ali je Zvezda u nastavku uspela prvi put da povede sa 10:9, da bi posle 10:11, golovima Subotića 2 i Semana u regularnom toku pobedila sa 13:11 i izborila peterce. U penal seriji golove za domaćina postigli su Vasić i Subotić, dok su za Šapčane sigurni bili Dragović, Stanić, Novaković i Barać. Inače u regularnom toku kod crveno-belih najefikasniji je bio Subotić sa 4 gola.